پاورپوینت ابزارهای ارزشیابی در مدیریت بلایا

پاورپوینت ابزارهای ارزشیابی در مدیریت بلایا

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 29 صفحه

ابزارهای ارزشیابی در مدیریت بلایا مقدمه بلایا همواره بخشی از زندگی بشر بوده است. گاه به شکل وقوع حوادث طبیعی و غیر قابل اجتنابی همچون سیل و زلزله، و گاه به شکل رخداد وقایع انسان ساخت و قابل اجتنابی همچون جنگ و حملات بیوتروریستی .
وقوع چنین حوادثی به دلیل ماهیت غیر قابل پیش بینی و ناگهانی آن موجبات ترس و نگرانی بشر را در همه دوره های تاریخ فراهم آورده است.
در یک جامعه ، رخداد بلا نه تنها سبب ایجاد هرج و مرج می گردد بلکه عدم تعادل و تطابق بین منابع موجود و نیازها را موجب می شود. در چنین شرایطی بازگرداندن جامعه به وضعیت قبل از وقوع بلا ، تلاش بسیاری می طلبد. اگرچه در قرن حاضر رویکردهای آمادگی و مقابله با بلایا ارتقاء یافته است اما پیامدهای بالقوه منفی چنین حوادثی از یک اسلوب واحد تبعیت نمی کنند .می توان گفت که اکثر برنامه های آمادگی و مواجهه با بلایا ، بر پایه اصول علمی تدوین نشده است .
در حالی که در گذشته های نه چندان دور پاسخ گویی به بلایا بسیار بطئی و کند بوده است ، امروزه می توان ادعا کرد که با تدارک به موقع ملزومات امدادی می توان به موقع به بلایا پاسخ گفت.گرچه در این که تا چه اندازه می توان ، نیازهای جامعه آسیب دیده را بطور صحیح برآورد نمود ، تردید وجود دارد. به هنگام رخداد بلا وضعیت جامعه بلازده به گونه ای است که اداره ی امور و اقدامات جاری، فراتر از آن است که بتواند تحت نظارت و رهبری قرار گیرد. در چنین شرایطی تنها با انجام ارزشیابی و برقراری سیستم بازخورد در عملکرد است که می توان به مناسب بودن اقدامات انجام شده پی برد. بدون ارزشیابی های ساختاری و هدفمند ارتقاء ظرفیت جامعه و بهینه کردن پاسخگویی به بلا میسر نخواهد بود . این ارزشیابی باید در مراحل مختلف چرخه بلایا بخصوص در مرحله پاسخگویی انجام گیرد. نیزاقدامات انجام شده در مراحل پیشگیری ،کاهش اثرات مخرب و مقابله در جامعه دستخوش بلا و سایر جوامع باید مورد ارزیابی قرار گیرد تا با یادگیری از تجارب بدست آمده و پند گرفتن از اشتباهات گذشته در برابر رخداد حوادث مشابه آمادگی لازم راکسب نمود.
در دنیا ، برنامه ارزشیابی مشخص و واحدی برای سنجش سرعت پاسخگویی ، تعیین شاخص های موفقیت در عملکرد ، کارآیی و اثر بخشی اقدامات انجام شده و کاربرد آنها در حوادث مشابه در آینده تدوین نشده است. این امر سبب می گردد که اطلاعات مهم از دست رفته و خطاهای گذشته تکرار گردند و در نهایت آسیب پذیری جوامع فزونی یابد. در فرآیند ارزشیابی اغلب پیامدهای مداخلات انجام شده با بررسی کمی بروندادها مورد ارزیابی قرار می گیرد اما نباید دستاوردهای نهایی حاصل از مداخلات انجام شده را از یاد برد.
ارزشیابیهای مورد استفاده در مدیریت بلا باید به گونه ای طراحی شوند که اثربخشی وکارآیی اقدامات انجام شده را توسعه داده و به ارتقا مستمر کیفیت فعالیتها منجر شوند. نه آن که به عنوان وسیله ای برای تنبیه و توبیخ عده ای که درهنگام رخداد بلا مسئولیتی را به عهده داشته اند ، مورد استفاده قرارگیرد. چنین ارزشیابی هایی نه تنها به ایجاد تغییرات مثبت منتهی نمی گردد بلکه اجازه شناسایی منابع لازم برای انجام دگرگونی های ضروری را به سیاست گذاران و برنامه ریزان نمی دهد.

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

دانلود پاورپوینت ابزارهای ارزشیابی در مدیریت بلایا

بررسی ابزارهای ارزشیابی در مدیریت بلایا

پاورپوینت جامع و کامل ابزارهای ارزشیابی در مدیریت بلایا

کاملترین پاورپوینت ابزارهای ارزشیابی در مدیریت بلایا

پکیج پاورپوینت ابزارهای ارزشیابی در مدیریت بلایا

مقاله ابزارهای ارزشیابی در مدیریت بلایا

تحقیق ابزارهای ارزشیابی در مدیریت بلایا

مقاله

پاورپوینت

فایل فلش

کارآموزی

گزارش تخصصی

کارورزی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

جزوه

خلاصه

نمونه سوال